3.8 C
Skopje

Maqedoni

SPORT

Timo Schwarzkopf më 6 Nëntor shkund arerën e boksit, ndeshet me ukrainasin Faniian

Festim Kryeziu, kampioni shqiptar në boks i njohur në arenën ndërkombëtare si Timo Schwarzkopf pritet që më 6 Nëntor në Wangen im Allgäu të...

Real Madridi vihet pas mbrojtësit të Liverpooli

Gjiganti spanjoll po mendon të përforcojë repartin e mbrojtjes. Real Madridi është duke menduar të transferojë një mbrojtës të djathtë edicionin e ardhshëm, transmeton lajmi.net. Sipas...

Marku shpërthen para ndeshjes, sulmon kundërshtarin

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shpërthyer në konferencën për shtyp dhe gjatë ‘përballjes’ me kundërshtarin e tij, Maxim Prodan. Marku do të ndeshet me ukrainasin...

KOSOVË

Sot fillon dëgjimi i dëshmitarit të dytë në rastin e Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, sot pritet të fillojë dëgjimi i dëshmitarit të dytë,...

Kërkohet paraburgim për burrin që rrahu një grua në një market në Prishtinë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar të caktohet masa e paraburgimit ndaj personit me inicialet F.B për shkak se ka rrahur një grua në...

Nikolla: Këshilli i Evropës do të jetë i paplotë derisa të pranojë Kosovën

Kryeparlamentarja e Shqipërisë, Lindita Nikolla mori sot fjalën në konferencën e kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të Këshillit të Evropës, në Athinë, ndërsa...

SHQIPËRI

Dhjetëra të helmuar në spitalin e Krujës, ndërpritet furnizimi me ujë nga rrjeti i ujësjellësit

Dhjetëra persona me simptoma helmimi janë paraqitur në spitalin e Krujës që prej mbrëmjes së djeshme. Qytetarë të grupmoshave të ndryshme kanë kërkuar trajtim...

E FORTË/ Eksperti: Basha bleu 54 mijë ndjekës të huaj në Facebook brenda një dite

I ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin Opinion, Gjeladini u shpreh se brenda një dite Bashës iu janë rritur ndjekësit duke iu arritur 54...

3 kërkesat e PD-së, Soreca: Foltorja është Kuvendi

Luigi Soreca: Kemi vijuar të përmendim dialogun dhe konsensusin politik. Kuvendi është Foltorja ku bëhen diskutimet, dialogu dhe negociatat duhet të ndodhin. Ne inkurajomë...
Marketing

TË FUNDIT

Bilalli pas humbjes në rrethin e parë, hedh akuza për blerje votash

Në emisionin Programi 200 në Alsat M ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe Bilall Kasami, u ashpërsua kandidati i Lëvizjes Besa duke i...

Teuta Arifi në “200: Jostabilitetin e tij politik dhe prapavijat Kasami i ka dëshmuar me kohë

Kandidatja e BDI-së për komunën  e Tetovës në debatin për fushatën zgjedhor në emisionin 200 ka theksuar se ka punuar fort me pushetin për...

Bilall Kasami shfaqet shumë i mllefosur, thekson se ua dëshiron të keqen tetovarëve

Sonte në Alsat M më saktësisht në Programin 200 ishin të pranishëm kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi dhe kryetari i L. BESA, Bilall Kasami. Kasami...

Menduh Thaçi: Koalicioni tregoi rezultat të mirë në këto zgjedhje, mbi 100 mijë vota kundër opozitës

Sonte në revistën debativ “Click Plus” në TV21, i ftuar është kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Ai thotë se koalicioni ka treguar rezultat të...

Kasami shuplakë qytetarëve: Çdo i dyti në Tetovë ndërton pa leje

Sonte në Alsat M në programin 200 ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe kandidati për kryetar të Tetovës Bilall Kasami, ky i fundit...

EKONOMI

Shtrenjtohet çmimi i bukës në Maqedoni

Ditëve të fundit në disa furrat private të bukës është vërejtur rritje e çmimit të bukës për 5 denarë. Ky shtrenjtim për qytetarët është...

KULTURË

VMRO DPMNE: Taravari është i paaftë

Paaftësia e Taravarit po bëhet gjithnjë e më e dukshme. Edhe përkundër përpjekjeve që të mbulonte paaftësinë e tij, megjithatë ajo doli në dritë,...

TË GJITHA LAJMET

Prokuroria Publike do të shqyrton tenderat e dyshimta prej 9 milion euro të Taravarit

Një skandal i madh po trondit komunën e Gostivarit me në krye Arben Taravarin. Tendera korruptive me vlerë 9 milion euro të gjitha të...

Grubi: Stabiliteti dhe konzistenca e Ali Ahmetit përballë kaosit opozitar

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij të rrjetit social...

Ganiu u takua me anëtarët e Shoqatës së invalidëve të Punës – Çair

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu sot ka mbajtur takim me anëtarët e Shoqatës së invalidëve të Punës – Çair. Sot takova anëtarë të...

Drejtori Shkodran Tolaj priti në takim profesorin universitar Xhelil Rufati

Në fazë të përgatitjeve e sipër dhe gjurmimin e një zone të paprekur deri tani siq është Reka dhe vënjen në skenë të super...

Mustafa: Deklarata e Taravarit për Ali Ahmetin, strategji e gabuar dhe tej çdo pragu të etikës politike

Arben Taravari deklaroi se Ali Ameti ka probleme shëndetësore! Nuk është hera e parë që ai merret me privatësinë e tjetrit. Për më tepër...

Anketa nga IHSPE: Në Tetovë e Gostivar kryeson BDI

Zgjedhjet e 31 tetorit do të jenë garë e fuqishme politike për subjektet politike shqiptare në komunën e Tetovës dhe Gostivarit. Në Tetovë në...

OPINIONE

Cili çift është më i lumtur? Zgjedhja juaj zbulon se si silleni në një marrëdhënie

Nëse bëni testin e sotëm psikologjik, do të mësoni se si të silleni në një marrëdhënie. Sipas jush, cili është çifti më i lumtur?...