3.8 C
Skopje

Maqedoni

SPORT

Timo Schwarzkopf më 6 Nëntor shkund arerën e boksit, ndeshet me ukrainasin Faniian

Festim Kryeziu, kampioni shqiptar në boks i njohur në arenën ndërkombëtare si Timo Schwarzkopf pritet që më 6 Nëntor në Wangen im Allgäu të...

Real Madridi vihet pas mbrojtësit të Liverpooli

Gjiganti spanjoll po mendon të përforcojë repartin e mbrojtjes. Real Madridi është duke menduar të transferojë një mbrojtës të djathtë edicionin e ardhshëm, transmeton lajmi.net. Sipas...

Marku shpërthen para ndeshjes, sulmon kundërshtarin

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shpërthyer në konferencën për shtyp dhe gjatë ‘përballjes’ me kundërshtarin e tij, Maxim Prodan. Marku do të ndeshet me ukrainasin...

KOSOVË

Sot fillon dëgjimi i dëshmitarit të dytë në rastin e Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, sot pritet të fillojë dëgjimi i dëshmitarit të dytë,...

Kërkohet paraburgim për burrin që rrahu një grua në një market në Prishtinë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar të caktohet masa e paraburgimit ndaj personit me inicialet F.B për shkak se ka rrahur një grua në...

Nikolla: Këshilli i Evropës do të jetë i paplotë derisa të pranojë Kosovën

Kryeparlamentarja e Shqipërisë, Lindita Nikolla mori sot fjalën në konferencën e kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të Këshillit të Evropës, në Athinë, ndërsa...

SHQIPËRI

Dhjetëra të helmuar në spitalin e Krujës, ndërpritet furnizimi me ujë nga rrjeti i ujësjellësit

Dhjetëra persona me simptoma helmimi janë paraqitur në spitalin e Krujës që prej mbrëmjes së djeshme. Qytetarë të grupmoshave të ndryshme kanë kërkuar trajtim...

E FORTË/ Eksperti: Basha bleu 54 mijë ndjekës të huaj në Facebook brenda një dite

I ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin Opinion, Gjeladini u shpreh se brenda një dite Bashës iu janë rritur ndjekësit duke iu arritur 54...

3 kërkesat e PD-së, Soreca: Foltorja është Kuvendi

Luigi Soreca: Kemi vijuar të përmendim dialogun dhe konsensusin politik. Kuvendi është Foltorja ku bëhen diskutimet, dialogu dhe negociatat duhet të ndodhin. Ne inkurajomë...
Marketing

TË FUNDIT

Bilalli pas humbjes në rrethin e parë, hedh akuza për blerje votash

Në emisionin Programi 200 në Alsat M ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe Bilall Kasami, u ashpërsua kandidati i Lëvizjes Besa duke i...

Teuta Arifi në “200: Jostabilitetin e tij politik dhe prapavijat Kasami i ka dëshmuar me kohë

Kandidatja e BDI-së për komunën  e Tetovës në debatin për fushatën zgjedhor në emisionin 200 ka theksuar se ka punuar fort me pushetin për...

Bilall Kasami shfaqet shumë i mllefosur, thekson se ua dëshiron të keqen tetovarëve

Sonte në Alsat M më saktësisht në Programin 200 ishin të pranishëm kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi dhe kryetari i L. BESA, Bilall Kasami. Kasami...

Menduh Thaçi: Koalicioni tregoi rezultat të mirë në këto zgjedhje, mbi 100 mijë vota kundër opozitës

Sonte në revistën debativ “Click Plus” në TV21, i ftuar është kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Ai thotë se koalicioni ka treguar rezultat të...

Kasami shuplakë qytetarëve: Çdo i dyti në Tetovë ndërton pa leje

Sonte në Alsat M në programin 200 ku të ftuar ishin Teuta Arifi dhe kandidati për kryetar të Tetovës Bilall Kasami, ky i fundit...

EKONOMI

Shtrenjtohet çmimi i bukës në Maqedoni

Ditëve të fundit në disa furrat private të bukës është vërejtur rritje e çmimit të bukës për 5 denarë. Ky shtrenjtim për qytetarët është...

KULTURË

VMRO DPMNE: Taravari është i paaftë

Paaftësia e Taravarit po bëhet gjithnjë e më e dukshme. Edhe përkundër përpjekjeve që të mbulonte paaftësinë e tij, megjithatë ajo doli në dritë,...

TË GJITHA LAJMET

Atentat ndaj Zoran Zaev, Shërbimet Sekrete të Greqisë ndërhyjnë në kohë

Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës nga Aleksis...

Më së shumti raste në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Ohër dhe Strugë / COVID-19

Sipas statistikave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i rasteve të reja me coronavirus shënon ulje, por mbetet i lartë numri i vd ekjeve. Sipas autoriteteve,...

Anketa “Brima”: BDI e para me 7.2%, ASH e dyta me 6%

Barometri i Agjencisë “Brima” për qëndrimet politike të banorëve në RMV në prag të zgjedhjeve lokale në shtet është hulumtim në teren, i kryer...

Agim Bahtiri me pjesëtarë të Njësiteve Speciale të Policisë para nisjes së tyre për veri

Njësite Speciale të Policisë janë nisur drejt veriut për të zbatuar vendimin e Qeverisë për reciprocitet me targa ndaj Serbisë. Në një foto të pjesëtarët...

Nuk ka të vdekur nga Covid-19 në Tetovë, bie numri i rasteve

Asnjë i vdekur nga Covid 19 në Tetovë në 24 orët e fundit. Autoritetet e Spitalit thanë se situata është stabilizuar skajshëm dhe çdo ditë...

Messi nuk i jep dorën trajnerit pas zëvendësimit

Lionel Messi nuk e priti paska mirë vendimin e trajnerit Mauricio Pochettino për ta zëvendësuar atë në fitoren dramatike të Paris Saint-Germainit 2:1 kundër...

OPINIONE

Cili çift është më i lumtur? Zgjedhja juaj zbulon se si silleni në një marrëdhënie

Nëse bëni testin e sotëm psikologjik, do të mësoni se si të silleni në një marrëdhënie. Sipas jush, cili është çifti më i lumtur?...