3.8 C
Skopje

admin

1385 POSTS0 COMMENTS
https://raporter.mk

Pastrimi i parave, Shqipëria sërish me rënie

Shqipëria vijon ta përkeqësojë statusin e saj lidhur me pastrimin e parave. Kjo sipas raportit të fundit të bërë publik, ku del se kemi...

Zëvendësdrejtori Dehari priti në takim ministrin malazez të Bujqësisë, pylltarisë dhe pkonomisë së ujërave, Stijoviç

Në ambientet e drejtorisë së NP “Pyjet Kombëtare” më 14.09.2021 u realizua një takim pune midis delegacionit nga Republika e Malit të Zi i...

Sot Kuvendi mban seancën e 50-të

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta fillojë seancën e 50-të. Në rend dite janë dyzet ligje  në lexim të parë...

Përmirësohet Pele, brenda pak ditësh do të lërë spitalin

Legjenda e futbollit brazilian Pele është gati të largohet nga njësia e kujdesit intensiv të spitalit në Sao Paulo, ku iu nënshtrua një operacioni...

Përballja e gjigantëve garanton fillim të zjarrtë të Ligës së Kampionëve

Bayern Munichu fillon kampanjën në Ligën e Kampionëve të martën me përballjen e madhe ndaj Barcelonës në stadiumin “Camp Nou”. Në garën elitare të Evropës,...

Arifi: Filloi bekatonizimi i rrugicës në fshatin Sllupçan

Edhe një projekt i nisur nga kryetari i Komunës së Likovës, Erkan Arifi. Ka filluar të punohet në fshatin Sllupçan për bekatonizimin e rrugicës...

Ganiu: Klubet sportive janë krenaria e Çairit (Video)

Përkrahja për klubet e Çairit gjithmonë kanë marrë përkrahje nga ana e Komunës dhe nga kryetari Visar Ganiu. Klubi i Mundjes LIRIA ka nxjerrë...

Enver Idrizi pajiset me nënshtetësi, falënderon kontribuesit

Enver Idrizi, kampioni i shumëfishtë botëror në karate ka shpërndarë sot për opinionin lajmin se është pajisur me nënshtetësinë e Maqedonisë së Veriut. Në prononcimin...

Stay Connected

0FansLike
3,050FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...