2.8 C
Skopje

Merko priti në takim përfaqësuesit e Drejtorisë për Zonat e Zhvillimit Teknologjik Industrial

Zëvendës drejtori z. Pajazit Lika dhe përfaqësues të tjerë nga Drejtoria për Zonat e Zhvillimit Teknologjik Industrial ishin sot të ftuar të kryetari Ramis Merko.
Në takim u diskutua për konceptin e zonave të lira ekonomike, me qëllim të arritjes së një zone zhvillimore industriale për zhvillim të balancuar ekonomik në rajonin e Strugës.
Për të mirën e qytetarëve të Komunës së Strugës, natyrisht, kryetari Merko kërkoi bashkëpunim më të ndërsjelltë nga Drejtoria e ZLE-së dhe sigurisht edhe nga kompanitë që operojnë në rajonin tonë.
Sepse edhe qëllimi i këtyre investimeve dhe përkrahja e dhënë ishte që Kompanitë Magna International dhe ODV Elektrik të ofrojnë vende pune për qytetarët e Strugës dhe zhvillim ekonomik.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...