-6.2 C
Skopje

Ky është dekorimi i qytetit të Gostivarit, Taravari tallet me qytetarët

Qyteti i Gostivarit sivjet nuk do të dekorohet për festat e fundvitit, shkak është bërë kriza energjetike dhe restrikcionet e mundshme të furnzimit me rrymë.

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari tha se paratë e parapara për zbukurim do të ridestinohen për tek Qendra për Autizëm, punimet për ndërtimin e së cilës shkojnë drejt fundit.

Kështu kishte deklaruar kryetari i komunës së Gostivarit vetëm pak javë më parë.
Mirëpo, Taravari duket se nuk po mban fjalën e dhënë e madje tallet me qytetarët e Gostivarit duke vendosur në mes të qytetit një bredh sa për sy e faqe në momentin kur tashmë mërgimtarët tanë po vizitojnë vendlindjen për të kaluar festat e fundvitit.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...