-6.2 C
Skopje

Arjanit Hoxha: Kam thënë se Grubi do të dalë nga Qeveria, por dolëm ne

Arjanit Hoxha nga Lëvizja Besa sonte ka qenë i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 ku ka folur për zgjedhjet lokale, dështimin për ta rrëzuar Qeverinë dhe daljen në opozitë.

“Kam thënë në fushatë të zgjedhjeve lokale se Artan Grubi do të mund të dalë nga Qeveria me 4 vota të deputetëve të Lëvizjes Besa por nuk ndodhi kështu. Ne tani jemi në opozitë dhe kemi dalë në opozitë faqebardhë dhe ballëhapur. Ne në zgjedhje lokale fituam 26.000 vota të shqiptarëve”, ka thënë Hoxha.

Rikujtojmë se Lëvizja Besa në këto zgjedhje lokale ka më pak se BDI rreth 100 mijë vota.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...