6.8 C
Skopje

Çairi edhe me një hapësirë të re parkimi

VENDPARKINGJE TË REJA NË ÇAIRIN TONË TË ZEMRËS

Çairi edhe me një hapësirë të re parkimi, që shtrihet në një sipërfaqe prej 200 m2.

Kjo hapësirë që shton numrin e vendparkingjeve në Komunën e Çairit, gjendet në rrugën📍 “28 Nëntori” 13 (“Vukovarska” 13) dhe ekipet tona e kanë rregulluar sipas të gjitha standardeve.

Vend-parkingjet e reja janë kërkesë e banorëve të lagjeve tona, ndërsa vetëm katër vitet e fundit kemi krijuar thuajse 2000 vendparkingje të reja.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...