-6.2 C
Skopje

Grubi në ClickPlus: Kemi bërë punë të mëdha si qeveri

Zv.kryeministri i parë sonte në ClickPlus ka qenë i ftuar për të folur rreth ngjarjeve të fundit në vend, zgjedhjet lokale dhe të ardhmen drejt integrimit në BE.

“Ne si qeveri kemi bërë punë të mëdha. Jemi anëtar të NATO-s, kemi marrë dritë të gjelbër nga BE për të filluar bisedimet që në të ardhmen të marrim datë për në BE, e shumë punë të tjera që nuk duhet harruar. Normalisht se ne nuk jemi të pagabuar sepse askush nuk është i pagabuar por janë bërë punë të mëdha të cilat kanë vulën e kësaj qeverie”, ka deklaruar Grubi.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...