0.8 C
Skopje

Nuhiu: Ziadin Sela nuk dorëhiqet edhe pas 7 debakleve zgjedhore

Publicisti Armend Nuhiu përmes një shkrimi në faqen e tij në rrjetin social facebook ka rikujtuar opinionin vendas se opozita shqiptare në Maqedoni të Veriut është ‘unike’ dhe dallon nga të gjithë të tjerat.

Sipas Nuhiut pas humbjes së fundit të zgjedhjeve, partitë politike në Kosovë u reformuan dhr zgjodhën kryetar të ri. E njëjta ndodhi dhe me VMRO-DPMNE-në gjatë vitit 2017 dhe tani me LSDM-në.

Ky është postimi i plotë i Nuhiut:

Në Kosovë 🇽🇰,

Pas humbjes në zgjedhje, LDK u reformua dhe zgjodhi kryetar Lumir Abdixhikun.

PDK pas debaklit në zgjedhje u reformua dhe zgjodhi kryetar Memli Krasniqin.

Në Maqedoni🇲🇰

Pas humbjes në zgjedhjet lokale 2017 Gruevski dha dorëjeqje, dhe pas humbjes së zgjedhjeve lokale më 2021 Zaevi dha dorëheqje dhe sot LSDM zgjedh kryetar të ri.

A te shqiptarēt në 🇲🇰pas 20 debakleve zgjedhore kryetar i PDSH është ende Menduh Thaçi, dhe pas 7 debakleve zgjedhore kryetar i Aleancës ende është Zijadin Sela.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...