2.8 C
Skopje

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus në TV21 nismën për rrëzimin e Qeverisë, në të cilën tashmë pritet të përfshihet edhe vetë Alternativa. Skender Rexhepi-Zejd thotë se vlerëson që nisma u bë në shpejtësi, dhe se nuk kishte nevojë për nguti, ndërsa thotë se kishin marrë garanci se në listë nuk do të jenë deputetët e partisë “E Majat”.

“E para ishte që mos të jetë, dhe mu tha me garancion të plot se nuk do jetë E Majta në asnjë rast, që do jetë LDP-ja, dhe ishte e qartë. Dhe e dyta që unë këmbëngulja që veç se nëse fillojnë bisedimet për t’u rrëzuar kjo Qeveri, kjo shumicë, atëherë të shohim, të ulemi të bisedojmë si do të jetë ndarja e resorëve. Pse kot ne ta rrëzojmë një Qeveri, që pastaj ne mos të merremi vesh me VMRO-në në këtë rast, se si do ishte ndarja e resorëve. Përgjigja ishte që jo njëherë do e rrëzojmë pastaj do të diskutojmë ndarjen e resorëve”, tha mes tjerash Rexhepi.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...