6.8 C
Skopje

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin “Vetëm e Vërteta” ka pranuar se shpif për deputetin Kastriot Rexhepi dhe se nuk ka asnjë dëshmi për ryshfet të marrë apo ndonjë presion të ushtruar ndaj deputetit Rexhepi, i cili nuk pranoi të merr pjesë në seancën e mosbesimit të Qeverisë duke prishur planet e ASH-së për krijimin e një shumice parlamentare me VMRO-në dhe Levicën.

“Nuk kam prova, po të kisha do të kisha dalë dhe do të shkoja në Prokurori. Për këtë flitet nëpër korridore. Dihet se ku ka qenë Kastrioti atë ditë. Është folur në Shkup, pyesni pesë vetë , dy e dinë se ku ka qenë deputeti”, tha Taravari, duke iu përgjigjur pyetjes se a ka vërtet ryshfet të deputetëve për të kaluar në anën tjetër.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...