2.8 C
Skopje

Grubi në Programin 200: Në BDI ka mendime ndryshe e nuk ka përçarje

Në BDI nuk ka përçarje por vetëm mendime ndryshe dhe se si parti në gjithë këto 17 cikle zgjedhore ka pasur vetëm fitore e aspak humbje.

“Ky është procesi i 17 zgjedhor përfshirë presidenciale, lokale e parlamentare dhe BDI përsëri doli fitues me 106 mijë vota për këshilltarë, 126 mijë për kryetar komunash dhe gjithë partitë tjera nuk u bënë me 80 mijë vota, në Tetovë BDI fitoi zgjedhjet në rrethin e parë para kandidatit të dytë edhe pse kishte përçarje të madhe, me listën e këshilltarëve doli fituese nuk ka asnjë hamendje, partitë maten në rrethin e parë sepse në rrethin e dytë VMRO fitoi në Tetovë dhe në Gostivar. Nuk kam prirje të shoh në atë që ka kaluar. Statuti jonë i rregullon këto çështje edhe në rast fitores dhe humbjes në degë të caktuara, në Tetovë BDI ka fituar. Kemi 90% të deputetëve që janë të ri, kemi shumë gra të përfshira në forumin e përgjithshëm e kemi reflektim shumë të madh dhe shihni rezultatet. Përçarje nuk ka pasur dhe nuk do ketë, janë mendime ndryshe. Ne kemi bërë fushatë bashkë dhe shihet rezultati. Secili prej nesh dëshiron të sheh BDI më mirë dhe më të suksessshme, asnjëherë nuk kemi qenë kundër njëri tjetrit dhe asnjëherë në dëm të qytetarëve”, ka thënë Grubi.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...