9.8 C
Skopje

Mariqiq takon deputetin Kastriot Rexhepi

Ministri i Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, Bojan Mariçiq publikuar në Facebook pamje të takimit me deputetin e Kuvendit, duke thënë se vendi ka një periudhë shumë të rëndësishme në lidhje me euro-integrimet.“Shumicë stabile dhe Qeveri stabile pasi këto janë muaj shumë të rëndësishëm ku duhet të bëjmë përpjekje të mëdha për bisedime me BE-në.Me deputetin Kastriot Rexhepi u pajtuam që kemi një periudhë shumë të rëndësishme për euro-integrimet e vendit kurse nevoja për të vazhduar reformat është shumë e madhe” ka shkruar Maricik.Përndryshe, deputeti Rexhepi pasi e shpëtoi këtë qeveri është takuar më herët edhe me kryeministrin Zoran Zaev dhe të parin e diplomacisë, Bujar Osmani.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...