9.8 C
Skopje

Kryetari Merko takoi përfaqësuesit e Bankës Botërore

Përfaqësues nga Banka Botërore, konsultant i turizmit z. Vitali Gevorkian zhvilloi takim me kryetarin e Komunës së Strugës, pas një kontrolle të punës së realizuar në terren për projektin e shëtitores buzë liqenit.
 “Realizimi i këtij projekti na jep kënaqësi dhe patjetër që është nxitje për projektet të tjera në të ardhmen dhe natyrisht që bashkëpunimi i ndërsjelltë në mes Bankës Botërore dhe Komunës së Strugës do të vazhdojë” – potencoi z. Gevorkian
Kryetari Merko shprehu mirënjohje për këtë bashkëpunim dhe premtoi se projekte të tjera infrastrukturore do të realizohen në komunën tonë në vitet në vazhdim.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...