-6.2 C
Skopje

Grubi: Kemi obliguar Inspektoratin e Transportit që për dy ditë të përgatitë raport të detajuar

Autobusi i cili u aksidentua nuk ka pasur licencë për udhëtime ndërkombëtare dhe nuk ka qenë pjesë e licencës së ndarë në mënyrë të ligjshme nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin Rubikon në Klan Kosova përball gazetarit Adriatik Kelmendi ku ka komentuar tragjedinë e sotme që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut, shkruan gazeta.mk

Grubi gjatë paraqitjes së tij ka informuar se gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë është hapur debat i gjerë rreth arsyeve se pse mund të ketë ndodhur tragjedia me autobusin e kompanisë “Besa Trans” në Bullgari dhe me këtë rast kanë obliguar Inspektoratin e Transportit në kuadër të institucioneve që të bëj një raport të detajuar dhe hetim brenda dy ditëve bashkë me ministrin e Ekonomisë, rreth autobusëve dhe kompanisë.

Burimi: gazeta.mk

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...