2.8 C
Skopje

As sot nuk dha dorëheqje Ziadin Sela

Kryetari i ASH, Ziadin Sela as sot nuk ka dhënë dorëheqje pas humbjes së thellë në këto zgjedhje lokale. Dorëheqja e tij është shumë e kërkuar si nga aktivistët e partisë por edhe nga qytetarët.

Rezultati i dobët në zgjedhjet lokale ka bërë që çdo dit të kërkohet me ngulm dorëheqja e Ziadin Selës si kryetar i partisë të cilën ai e themeloi. Me vetëm 2 komuna të fituara në këto zgjedhje lokale ASH-ja u thellua edhe më tepër me probleme.

Sela kishte deklaruar para mediave: “Pas zgjedhjeve lokale do të shohim dhe do të flasim për dorëheqjen time. Duhet ta presim edhe rezultatin në Dibër e më pastaj do të flasim përsëri.”

Tanimë kur edhe Dibrën e ka të humbur nuk ka tjetër opcion për Ziadin Selën vetëm se të dorëhiqet dhe t’ia lëshoj vendin ndonjë kolegu partiak për ta marrë timonin e udhëheqjes së partisë.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...