-6.2 C
Skopje

Thaçi: BDI e dërmoi opozitën

Kryetari i PDSH-s sonte ka qenë i ftuar në emisionin ClickPlus ku ka folur rreth zgjedhjeve lokale.

Thaçi është shprehur duke thënë: “BDI e dërmoi opozitën shqiptare në këto zgjedhje lokale. BDI e tregoi forcën e vet kundrejt këtyre partive të cilat janë formuar në këto 7 vitet e fundit.”

Mes tjerash Thaçi ka thënë se po që se shkonim në zgjedhje të parakohshme BDI prap se prap do të fitonte edhe atë bindshëm.

“BDI është në mes oqeanit. Kundrejt partive tjera ka dalë fituese absolute. I ka dërmuar të gjitha partitë opozitare dhe në zgjedhjet e parakohshme BDI përsëri do të dilte fituese”,është shprehur Thaçi në ClickPlus.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...