2.8 C
Skopje

Rexhepi në ClickPlus: Kam pushuar shumë mirë shpirtërisht nëse jo fizikisht

Deputeti Kastriot Rexhepi sonte ka qenë i ftuar në TV21 në emisionin ClickPlus, ku ka folur për gjithë situatën e krijuar dhe mos pjesëmarrjen për të votuar rrëzimin e Qeverisë.

Në pyetjen e gazetarit Aliu se a ka pushuar mirë, deputeti Rexhepi është shprehur kështu: “Kam pushuar mirë shpirtërisht nëse jo fizikisht sepse e kam bërë gjestin e duhur për të gjithë shqiptarët e mi dhe bashkëqytetarët e mi e gjithashtu edhe për vendin tonë”.

Deputeti Rexhepi gjithashtu ka thënë se vendimi i tij për mos rrëzimin e Qeverisë ka qenë i mirë menduar dhe se shteti duhet të shkojë drejt rrugës për BE dhe jo prapa.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...