9.8 C
Skopje

Rexhepi në ClickPlus: Arjaniti na tha se Levica nuk do të nënshkruaj

Kastriot Rexhepi sonte ishte i pranishëm në ClickPlus ku foli për vendimin e tij për të mos e rrëzuar Qeverinë “Zaev 2”.

Deputeti Rexhepi u shpreh duke thënë se “Me Levicën ka qenë e pamundur që të bashkëpunojmë. Ne e kemi një vijë të kuqe me Levicën sepse ajo na ka ndaluar një projekt ligj në parlament. Arjanit Hoxha na njoftoi se Levica nuk do të jetë pjesë e nënshkrimeve dhe në fund doli që edhe Levica ishte pjesë e 61 nënshkrimeve.”

Gjithashtu Rexhepi shtoi se kanë qenë 4 lista, 4 opcione të cilat ata i kanë nënshkruar duke pasur parasysh: Rrëzimi i Qeverisë, Qeveria e re, Kryeparlamentari dhe zgjedhejt e shpejta.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...