-6.2 C
Skopje

Plasin të qeshurat, Osmani: 61, shumicë e re? Grubi: Të fala Gostivarit

Kanë plasur të qeshurat në paraqitjen para mediave të funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Mes të tjerash, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shtuar:

“61, shumicë e re”, duke mos precizuar se për çfarë konkretisht e ka fjalën, transmeton TV21.

E kësaj iu është bashkëngjitur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi duke shtuar:

“Të fala Gostivarit”.

Duket se këto mesazhe i dërgohen opozitës e cila ditë më parë njoftoi se ka siguruar shumicë, por sot kjo gjë nuk u konfirmuar dhe si rezultat nuk arriti të votohet mosbesimi i Qeverisë Zaev2.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...