2.8 C
Skopje

Kuku Isuf-kuku Istref!

Shkruan: Azgan Haklaj
Maqedonia e Veriut vazhdon rrugëtimin euroatlantik dhe drejt BE-së. “Shumica e re” vazhdoj rrugëtimin me lakuriqët e natës për të gjetur ngushëllimin në trekëndeshin Moskë-Ankara-Beograd.
Shqiptarizmi triumfoj mbi akordin pansllavo-neootoman.
Ndoc Rroku u bën të fala Bilal Kasemit dhe Ziadin Selës. Ali Ahmeti ngadhnjeu përsëri. Maratonomaku i lirisë ia imponoi kryeministrit Zaev dorëheqjen nga dorëheqja.
Qeveria nuk ra. Kori i kukuvajkave i dirigjuar nga Mickovski u shpartallua. Le të vazhdojnë refrenin e qyqeve:
“Kuku Isuf-kuku Istref”. Urime vëlla.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...