3.8 C
Skopje

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar nga Lëvizja Besa.

Bilall Kasami, kryetari i partisë e ka përjashtuar nga partia deputetin Rexhepi. Ky i fundit ka vepruar njëjtë siç vepronte dikur kryetari i PDSH-s, Menduh Thaçi.

Ecuria drejt BE-së është synimi i shtetit tonë dhe këtë gjë deshën ta prishin ASH-AAA-BESA-VMRO-LEVICA. Këta u rreshtuan së bashku drejt politikave anti-Amerikane, anti-BE, anti-NATO, por deputeti Rexhepi ishte ai i cili nuk ju bashkangjit kësaj marrëzie e cila e kaploi vendin tonë për një javë rresht.

Edhe njëherë Bilall Kasami tregoi se nuk i përfill politikat e mira shtetërore dhe se me çdo kusht e dëshiron shtetin të bjerë në humnerë.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...