3.8 C
Skopje

Mickovski ngre dorë: Dorëzohem, nuk ia vlenë të mirrem me politikë

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në prononcimin e tij për mediat deklaroi se dorëzohet dhe se nuk ia vlen më të merret me politikë.

Kjo deklaratë e Mickoskit vjen pas deklarimit të deputetit të Lëvizjes Besa Kastriot Rexhepi se nuk do të merr pjesë në seancën për mosbesimin e qeverisë dhe dështimin e bllokut opozitar maqedonas dhe atij shqiptar për të siguruar numrin e nevojshëm të deputetëve për të rrëzuar Qeverinë e udhëhequr nga koalicioni proeuropian LSDM – BDI.

Gjithsesi VMRO dhe bashkëpunëtorët e saj Levica, Besa, Aleanca dhe Alternativa si nismëtarë të kësaj iniciative do të presin deri në ora 00:00 ashtu siç edhe parasheh Rregullorka e Kuvendit.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...