6.8 C
Skopje

Arjanit Hoxha akoma nuk ka dhënë dorëheqje (Video)

Ishte një premtim i tij publik në një emision televiziv se nëse dështon iniciativa për rrëzimin e Qeverisë ai do të tërhiqet nga posti i tij ministror.

Por edhe pse sot dështoi dhe tashmë deputetët janë larguar nga ndërtesa e Kuvendit, Arjanit Hoxha që mban postin e ministrit të Bujqësisë ende nuk ka deklaruar dorëheqjen e tij.

Ishte më i zëshmi në rrëzimin e Qeverisë mirëpo është strukur dhe nuk i dëgjohet zëri askundi tash pas dështimit të kësaj iniciative.

Në vazhdim premtimi i tij publik:

Video Player

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...