-6.2 C
Skopje

“Shumica” e Levicës pa plan pas “rrëzimit” të qeverisë

Partitë politike si ato shqiptare por edhe ato maqedonase ose thënë ndryshe “Koalicioni Levica” nuk kanë plan se çfarë do të bëjnë pas “rrëzimit” të qeverisë.

Në debate televizive por edhe në prononcime para mediave kemi parë deklarata të politikanëve shqiptarë por edhe të atyre maqedonas se dëshira e tyre e vetme ishte rrëzimi i qeverisë dhe se për më vonë nuk kanë planifikuar asgjë.

Për ta konfirmuar këtë gjë edhe më mirë, mbrëmë në ClickPlus foli edhe koordinatori i grupit parlamentar ASH-AAA, Skender Rexhepi-Zejdi i cili tha: “Qëllimi ynë ka qenë vetëm rrëzimi i qeverisë dhe se për më andej nuk jemi marrë vesh se si do të ndahet kulaçi politik”.

Gjithashtu Zejdi u shpreh se “Ne aspak nuk e kemi ditur se Levica do të jetë pjesë e 61 nënshkrimeve. Duke pasur parasysh faktin se ata janë anti-shqiptarë, anti-BE, anti-NATO, ne nuk mund të bashkëpunojmë me ta dhe është më se e qartë se kemi gabuar keq për shpejtësinë që e bëmë në këtë drejtim për rrëzimin e qeverisë”.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...