2.8 C
Skopje

Nuhiu: Rrëzimi i BDI-së pa zgjedhje e forcon atë edhe më shumë (Foto)

Mes shumë komentet për rrëzimin e Qeverisë nga opinionistë, analistë, gazetarë e shumë figura të njohura këto ditë, sot ka ardhur edhe një reagim nga pëkrthyesi Armend Nuhiu.

“Me e rrëzu nga qeveria me inxhenering politik, pa e fituar në zgjedhje, do forcohet edhe më shumë dhe në zgjedhjet e ardhshme partitë tjera shqiptare do i fitojë bindshëm”, është shprehur Armend Nuhiu në rrjetin social Facebook.

Gjithashtu Nuhi ka thënë: “Menduh Thaçi këtë e di më së miri nga përvoja e vitit 2006.”

Për fund e ka përmbyllur me fjalët: “Me e fituar në zgjedhje parlamentare, është tjetër gjë”, duke e thënë qartë se Bashkimi Demokratik për Integrim ka dalë fitues absolut.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...