2.8 C
Skopje

Zejdi në ClickPlus: Kategorikisht nuk bashkëpunojmë me të Majtën për rrëzimin e Qeverisë

Zejdi ka thënë se kategorikisht nuk bashkëpunojnë me Apasievin dhe Levicën për ta rrëzuar Qeverinë.

“Ne nuk bashkëpunojmë kategorikisht me partinë Levica për ta rrëzuar Qeverinë sepse ne duhet të dimë se çfarë përfitojmë në Qeverinë e ardhshme. Ne nuk dimë asgjë dhe tani e kemi në tryezë Levicën e cila nuk ka qenë e paraparë dhe ka zënë vendin e LDP-së falë Ziadin Selës”, është shprehur Zejdi.

Për futjen e Levicës në këtë tryezë ka qenë i vetëdijshëm Sela dhe Taravari ndërsa jo ndonjë anëtar i partisë Alternativa.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...