-6.2 C
Skopje

Rexhepi për “Sloboden Peçat”: Nëse e majta mbetet në mazhorancën e re, do të bind Alternativën të tërhiqet

Deputeti i alternativës Skender Rexhepi-Zejdi në një prononcim për Slloboden Peçat thotë se sonte do të përpiqet t’i bindë deputetët e partisë së tij që të mos votojnë për rënien e Qeverisë, nëse e majta mbetet në shumicën e re të udhëhequr nga VMRO-DPMNE.

Sonte në një takim me kryesinë më të ngushtë të partisë do të përpiqem t’i bind të gjithë deputetët e Alternativës që të mos jenë pjesë e shumicës së re nëse mbetet e Majta, tha Rexhepi.

Më herët, Rexhepi tha se nuk do të lejojë që nënshkrimi i tij të mbetet tek ai që njollos gjuhën dhe identitetin shqiptar, duke iu referuar të majtës.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...