3.8 C
Skopje

Mexhiti: Për BDI-në është ideale që të ketë zgjedhje të parakohshme

Pajtohem plotësisht që për Bashkimin Demokratik për Integrim është ideale që të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentar. Kështu është shprehur nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti në emisionin Klan Debat përballë gazetares Xhumadije Ibrahimi.

Sipas Mexhitit partisë së Taravarit dhe të tjerët si ai kërkojnë që të formohet shumicë e re parlamentare dhe të prolongohet sa ma gjatë mbajtja e zgjedhjeve me qëllim që këta të forcohen e më pas të dalin në zgjedhje.

“Në këtë rast nëse dikujt i konvenon të ketë zgjedhje të parakohshme nga të cilat do të dilte një qeveri stabile është ata që janë fitues në këto zgjedhje, është VMRO-DPMNE në kampin maqedonas dhe BDI në bllokun politik shqiptar, eventualisht BESA mund të fitoj diçka për të shprehur euforinë që ka marrë Tetovën”, është shprehur Mexhiti.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...