0.8 C
Skopje

Mehazi: Zoti na ruajt prej VMRO-ASH dhe LEVICËS

Ngjarjet e fundit në RMV i ka komentuar edhe profesori Sulejman Mehazi. Ky i fundit është shprehur se duhet të na ruaj Zoti nga partitë nacionaliste VMRO-Levica-ASH.

“Për hajër e Zoti na ruajt prej partive nacionaliste VMRO-Levica-ASH në qeverinë e ardhshme të RMV-së!”, është shprehur Sulejman Mehazi.

“Qytetarët i kuptojnë lojërat e partive politike, ama, një gjë dihet se koalicioni, LSDM-Besa-BDI, i kanë çuar proceset fqinjësore guximshëm përpara me Greqinë, duke ndërruar kushtetutën nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë Veriore, prej gjithë politikanëve maqedonas, kryeministri Zoran Zaaev, ka qenë më i përshtatshëm e më i dashur për shqiptarët e kësaj republike”, ka thënë Mehazi.

 

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...