9.8 C
Skopje

“Luftë” brenda koalicionit ASH-AAA, përplasen Zejdi me Selën

Sot u dhanë dy deklarata para mediave rreth ngjarjeve të fundit në vendin tonë. I pari foli Skender Rexhepi-Zejdi dhe i dyti foli Ziadin Sela. Që të dy i kishin deklaratat e ndryshme nga njëri tjetri duke folur rreth nënshkrimeve të Levicës për rrëzimin e qeverisë.

Skender Rexhepi – Zejdi tha: “Nuk kemi qenë të informuar që pjesë e listës së nënshkrimeve do të jetë edhe Levica dhe për këtë ka përgjegjësi kryetari i Aleancës sepse ai ka pasur kontakt me Mickoskin”.

Zijadin Sela u shpreh: “Njeriu kur ka ndonjë hall mundohet të gjejë arsyetime të pabaza dhe gënjeshtër realisht. Kërkush nuk është fëmijë”.

Këto zënka të cilat kanë filluar brenda koalicionit ASH-AAA mund të jenë edhe nisje e prishjes së kësaj liste për rrëzimin e Qeverisë.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...