9.8 C
Skopje

Apasievi i quan bretkosa ASH-n, AAA-në dhe BESË-n

Zejdi u pyet se çfarë mendimi ka për statusin e Apasievit në Facebook ku i quajti bretkosa tre partitë shqiptare ASH-AAA-BESA. Ndërsa Zejdi tha se nuk duhet ta pyesin atë për këtë status.

Videoja e famshme e cila qarkulloi në rrjetet sociale me rrëfimin e Afrim Gashit për bretkosën është bërë hit edhe nga Apasievi. Ky i fundit me postimin e tij në Facebook u shpreh kështu:

“Nëse deputetët e Aleancës, Alternativës dhe Besës nuk e marrin shansin historik që të enjten ta vendosin BDI-në në opozitë, atëherë në zgjedhjet e ardhshme (kurdo që të jenë) do të shkelen pikërisht nga BDI-ja si bretkosa dhe nuk do të kthehen më kurrë. BDI, nga pozita e autoritetit, do të fitojë 18 deputetë, kurse ata 8 – maksimumi 9.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...