9.8 C
Skopje

Apasievi frikën e sheh tek BDI, ja si tenton të josh Aleancën, Alternativën dhe BESËN

Kryetari i partisë E Majta Dimitar Apasiev konsideron se deputetët e Aleancës, Alternativës dhe BESA-së kanë, siç thotë, mundësi historike për ta dërguar BDI-në në opozitë.

“Nëse deputetët e Aleancës, Alternativës dhe BESA-së nuk e shfrytëzojnë mundësinë historik të enjten për ta dërguar BDI-në në opozitë, atëherë në zgjedhjet e ardhshme (kurdo që janë) do të shkelen nga BDI-ja si maune bretkosash dhe asnjëherë nuk do të kthehen”, shkroi Apasiev në profilin e tij në Fejsbuk.

Ai shton se BDI-ja, nga pozicioni i pushtetit do të fitoj 18 deputet ndërsa ata maksimum nëntë.

Njoftimi i Apasievit vjen pasi deputeti i Alternativës Skender Rexhepi sot deklaroi se nuk do të jetë pjesë e listës për rrënimit të Qeverisë as nuk do ta mbështesë votimin të enjten, derisa në listë mbesin edhe deputetet e partisë E Majta.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...