0.8 C
Skopje

Alternativa u anashkalua nga negociatat me VMRO-DPMNE ditën e premte

Skender Rexhepi-Zejdi sonte në ClickPlus ka komentuar edhe takimin të cilin e kanë bërë kryetari i Aleancës, Sela dhe se Alternativa ka qenë e anashkaluar në këtë takim.

“Ne jemi anashkaluar nga takimi ku janë bërë negociatat ditën e premte mes ASH-s dhe VMRO-së. Si partner i koalicionit ne e kemi pasur për detyrë të marrim pjesë. Kryetari Afrim Gashi nuk ka qenë në vend, ishte jashtë vendit por kam mundur që unë të jem prezent dhe megjithatë nuk kam qenë i ftuar në atë takim”, është shprehur Zejdi.

Megjithatë Zejdi është shprehur duke thënë kështu: “Në asnjë diskutim nuk ka qenë Levica e paraparë për tu bërë pjesë e kësaj marrëveshjeje”.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...