6.8 C
Skopje

Profesor Kalisi: BESA dhe ASH produkt i tradhëtive

Profesori Kalisi thotë se BESA dhe ASh tani më janë produkt i tradhëtive.

“Nese do isha shqiptar i Maqedonise dhe te kisha mundesi te zgjidhja ndermjet dy opsioneve per te lidhur koalicione me BDI apo me ASH+BESA, padyshim do zgjidhja opsionin BDI. Per nje arsye logjike fare te thjeshte edhe Besa e tanishme edhe ASH ja jane produkt i tradhetive. Njehere nese tradheton, pse te mos e besh perseri?!” ka shkruar Kalisi.

Ndryshe sot kanë reaguar shumë figura politike dhe opinionist të vendit dhe rajonit pas koalicionit duke e quajtur koalicion i LEVIC-ës e dikush koalicion i turpit./TS/

 

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...