-6.2 C
Skopje

Mickoski: Ne fituam në Gostivar dhe Tetovë

Kryetari i VMRO-së duket se është tejet i gëzuar për fitoren e Taravarit dhe Kasamit në Gostivar e Tetovë.

Fitorja e Aleancës dhe Lëvizjes Besa i ka ardhur për qejfi edhe VMRO-së. Nëpërmjet këtyre dy partive shqiptare edhe maqedonasit e më saktësisht VMRO-ja do të ketë dorë në udhëheqje. Shqiptarët edhe njëherë po ndjehen të tradhëtuar se kë e kanë votuar dhe në të mirë të kujt kanë shkuar votat e tyre.

“Ne kemi fituar në Gostivar dhe në Tetovë” është shprehur Mickoski në konferencë.

VMRO-ja antishqiptare që tani ka nisur ta gëzojë fitoren edhe në qytete me shumicë shqiptare dhe e gjitha kjo është falë partive si Aleanca, Alternativa dhe Besa. Ky trekëndësh i turpit siç po quhet nga shqiptarët e përdhosi votën shqiptare dhe e bëri vegël të partive maqedonase.

Revolta e shprehur në rrjete sociale nga qytetarët duket se do të jetë dënim i madh për këto tre parti shqiptare të cilat vetëm për karrige i shitën interesat e shqiptarëve në vend.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...