-6.2 C
Skopje

Gazetari Xhezairi: Të apasionuar pas Apasievit

 

Gazetari i Klan Macedonia, Selajdin Xhezairi ka shkruar në Facebook “Hë de, të apasionuar pas Apasievit”. Ky shkrim i gazetarit Xhezairi tregon qartë gabimin e partive shqiptare me “Koalicionin Levica”.

Tre partitë shqiptare sipas shumë gazetarëve bënë gabim të madh duke e bërë këtë marrëveshje me Mickoskin dhe anti-shqiptarin Apasiev. Pushteti i bëri të verbër dhe nuk i përfillën interesat e popullit shqiptar Aleanca, Alternativa dhe Besa.

“Të apasionuar pas Apasievit”. Kjo shprehje nga Xhezairi tregon edhe njëherë qartë se për pushtet i bëjnë të gjitha të pamundurat partitë e vogla shqiptare. Shqiptarët në vendin tonë janë të revoltuar dhe bashkë me ta opinionistët, gazetarët e figura publike.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...