9.8 C
Skopje

Kasami: Zaev nuk u konsultua me partnerët e koalicionit kur deklaroi se do të dorëhiqet!

Kryetari i Lëvizjes Besa dhe njëherit kryetar i sapozgjedhur i Komunës së Tetovës i ftuar në emisionin debativ Click Plus ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit të RMV-së Zoran Zaev. Kasami tha se Zaev nuk u konsultua me partnerët e koalicionit kur deklaroi se do të dorëhiqet.“Kryeministri dha dorëheqje dhe ne e dëgjuam nëpër media. Nuk ka qenë i konsultuar me partnerët e koalicionit. Nuk kam qenë i konsultuar, nuk kam pasur takim. Brenda kësaj jave do të kem takim me kryeministrin dhe do të flasim për rrethanat për të cilat e ka dhënë atë dorëheqje,” u shpreh Kasami

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...