9.8 C
Skopje

Grubi, Osmani dhe Besimi në takim me Zaevin: Vazhdojnë politikat aktuale qeveritare

Grubi, Osmani dhe Besimi në takim me Zaevin: Vazhdojnë politikat aktuale qeveritareGrubi, Osmani dhe Besimi në takim me Zaevin: Vazhdojnë politikat aktuale qeveritarePublikuar 18:14 1 Nëntor, 2021Sekretari organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, zëdhënësi i partisë, Bujar Osmani dhe Fatmir Besimi kanë qenë në takim me kryeministrin Zoran Zaev. Grubi pas takimit tha se si parti e koalicionit kanë dhënë mbështetje për vazhdimin e politikave aktuale qeveritare.“Të gjithë bashkërisht dhamë njëzëri përkrahje për shumicën parlamentare, për programin e Qeverisë për vazhdueshmërinë e politikave aktuale në veçanti në aspektin e integrimit evropian, në aspektin e reformave, në aspektin e sigurisë dhe siguruam edhe vetë kryeministrin zaev dhe edhe ne me partnerët tjerë që jemi njëzëri në mbështetje të politikave qeveritare”, tha Grubi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...