2.8 C
Skopje

Besnik Emshiu, njeriu i urtë dhe punëtor që i duhej Bogovinës

Një njeri punëtor dhe i urtë që i duhej komunës së Bogovinës është pikërisht Besnik Emshiu. Ai fitoi zgjedhjet lokale në këtë komunë kundrejt kanidatit të ASH-së Albon Xhemaili me një diferencë të madhe votash duke marrë kështu mbështetje nga qytetarët.

Emshiu, profesor universitar në mejdan doli si kandidat i BDI-së duke mposhtur kështu edhe në rrethin e parë dhe në rrethin e dytë si fitues kundrejt oponentëve të tjerë politik.

Ai është premtues dhe i vendosur për të mirën e qytetarëve të komunës së Bogovinës. Doli me një program shumë të larmishëm dhe fitoi bindshëm në një fitore plebishitare, historike dhe bindëse duke e kthyer kështu Bogovinën përsëri në duar të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Rezultatet finale të përpunuara nga KSHZ në komunën e Bogovinës:

Nivel komunal:

BDI – 6336

ASH- 3696

Bogovinë:

BDI – 1574

ASH- 1077

62,30 % – Vlen të theksohet fakti se është fitorja më e thellë në nivel Republikan nga të gjitha blloqet politike.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...