3.8 C
Skopje

Tetovarët nuk kanë votë për Bilall Kasamin

Ngjarjet e ditëve të fundit kanë bërë që Tetovarët të revoltohen edhe më shumë me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Tetovarët e votuan Teutën si të parën në Tetovë ndërsa i dyti doli Bilall Kasami, shkruan opinionshqip.live

Kasami po kërkon mbështetjen e Aleancës për Shqiptarët dhe VMRO-së për ta mposhtur Teutën por duket se edhe kjo metodë nuk është duke marrë jehonë të mirë në qytetin e madh shqiptar.

Tetovarët e dënuan Aleancën e lëre më VMRO-në, por Kasami këtë gjë nuk po e merr parasysh dhe si duket dëshiron që ta dënojë edhe më tepër veten me këtë koalicion të dështuar dhe jo më tepër se 1 javor.

Qytetarët e Tetovës e dinë mirë se çfarë punë ka bërë Teuta dhe se sa e përkushtuar është për Tetovën. E ardhmja e Tetovës është europiane dhe këtë më së miri di ta udhëheq Teuta Arifi.

Burimi: opinionshqip.live

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...