-6.2 C
Skopje

Çmendet VMRO-DPMNE në Gostivar: Ta votojmë Taravarin, ta rrëzojmë terroristin Ali Ahmeti

Në rrjetet sociale është bërë virale një mesazh që qarkullon mes anëtarëve të VRMO-DPMNE. Mesazhi bënë thirrje për votim të Taravarit por ajo që bie në sy është ofendimi ndaj liderit të BDI, Ali Ahmeti, shkruan tokasot.com “Ftohet e gjithë anëtarësia jonë që të dielën të dilet në votime dhe të votohet shoku jonë, Arben Taravari. Vota për Taravarin është votë për ta rrëzuar terroristin Ali Ahmeti. Nëse je patriot dhe e do VMRO-DPMNE dhe Maqedoninë me zemër, mos e le pa votuar, qëndron në tekst.Siç duket sulmet e liderit të VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski dhe Arben Taravarit ndaj ish drejtuesit të UÇK, Ali Ahmeti kanë zbritur te anëtarët e VMRO-DPMNE për të shërbyer si motiv për veprim kundër komandantit të UÇK.Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...