2.8 C
Skopje

Ali Ahmeti: Përmbyllim një fushatë europiane, të dielën festojmë fitoren

Lideri i BDH-së Ali Ahmeti në tubimin e mbrëmshëm në Tetovë duke dhënë mbështetje për Teuta Arifin,tha se këtë Agjendë të cilën e ka hapur BDI-ja në Tetovë mund tarealizojë vetëm Teuta.

“Jam shumë i sigurtë nga të gjitha analizat dhe studimet që janë bërë jukeni bërë një kampanjë europiane, ju fitoren e keni të sigurtë sepseështë fitore me djersë dhe mbi të gjitha është me Agjendë dhe frymë. Tëtjerët kanë bë fushatë partiake kurse ne kemi bërë fushatë me frymë dhenjerëzit për këtë janë mbledhur për këtë festë që do kemi të dielën nëmbrëmje. I kam përcjellë dhe oponentët që të shoh a mund të nazëvendësojë dikush, e me keqardhje e them se vërtetë pa ofertë, të thatëe tepër teori, kështu që kjo dëshmoi që ne rrethin e parë e mbyllëm edhemë me sukses se sa një vit më parë, gati me mbi 120 mijë votues. Hapimkapitull të ri me rastin e 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit paspërmbylljes së pjesës normative vazhdojmë me atë për jetë dhe vende punedhe këtë për Tetovën kush mund ta bëj më mirë se Teuta”, ka theksuarkështu kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

TË FUNDIT

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

–Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë, kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus...

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende...

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në...

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta...