0.8 C
Skopje

Muadini: Dora ime nuk mund të votoj për Maksim Dimitrievskin!

Ish-këshilltari i ASH në Kumanovë, Osama Muadini ka theksuar përmes një postimi se nuk e përkrah kandidatin e pavarur Maksim Dimitrievski.

Ai këtë e ka shprehur përmes një postimi në facebook:

Qëndrimin tim për përkrahjen e kryetarit të deritanishëm e gjeni në punën dhe luftën time 4 vjeçare si këshilltar komunal!

E që në vazhdimësi isha i refuzuar dhe kundërshtuar nga i njejti, për investime kapitale në vendbanimet shqiptare dhe ndarjen proporcionale të Buxhetit për shqiptarët, si në arsim, kulturë dhe sport!

“Pështymën që e pështyj, nuk e lëpij!”

Prandaj, për shkak të kësaj qasje dhe këto arsye, dora ime nuk mund të votoj një kryetar të tillë, ashtu siç nuk e kam votuar as para 4 viteve!

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...