9.8 C
Skopje

Ali Ahmeti ClickPlus: Deklarata e Taravarit mbi shëndetin tim, e pa matur

Nuk i ka hije një politikani e aq më pak një mjeku siç është Taravari të merret me gjëra të tilla, përkatësisht të dal në publik dhe të flet për gjendjen time shëndetësore. Ai nuk ka nevojë të shqetësohet për mua pasi që në BDI çerekun e kam mjek. Kështu është shprehur kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në emisionin ClickPlus përball gazetarit Fatmir Aliu.

“Unë vetë nuk e kam dëgjuar, unë gati çerekun e kryesisë së partisë i kam mjek, ata ishin mërzitur fort. Nuk e kam mjek z. Taravari. Njerëzit e mi reaguan, ai paska me atë deklaratë paska shkelur edhe betimin e Hipokratit. Nuk është mirë të merret me gjëra të tilla”, ka deklaruar Ahmeti.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...