6.8 C
Skopje

Ahmeti: Mickoski të harrojë, Kërçova është e jona

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në emisionin ClickPlus në TV21 ka thënë se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski duhet ta harrojë Kërçovën, sepse siç thotë ai, ai qytet është i Fatmir Deharit.

“Mickoski është i mirë kur thërret për votim në Kërçovë. Nëse tani në vendin tim do të ishte një politikan tjetër, do të përdorte retorikë nacionaliste, por unë nuk do të merrem me këtë sonte. Mickoskit do t’i dërgoj vetëm një mesazh: ‘Le ta harrojë Kërçovën, Kërçova është e jona. Fatmir Dehari do të jetë kryetar i ri,” ka thënë Ahmeti.

TË FUNDIT

Kovaçevski dhe Petkov zotohen për bashkëpunimin mes dy vendeve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kiril Petkov njoftoi se është arritur marrëveshje që Bullgaria mos të pengoj përdorimin e...

Kryetari Ganiu mirëpriti kryetarin e Tearcës, Nuhi Nezirin

Sot kisha nderin të jem nikoqir i kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri. Vendosja e një bashkëpunimi të fuqishëm mes Çairit dhe Tearcës ishte...

Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë

Kandidati për kryetar komune në Çashkë, Suat Shaqiri është emëruar drejtor organizativ në Klinikën univerzitare të pulmologjisë dhe alergologjisë dhe këtë për herë të...

Kryeministri Kovaçevski e priti në takim Kryeministrin bullgar, Kiril Petkov

Me ceremoni shtetërore para Qeverisë, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, e priti Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kiril...

Grubi – Abdrakhmanov: Maqedonia e Veriut shembull i respektimit të komuniteteve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim komisionarin e Lartë të...