3.8 C
Skopje

Kasami apo Sela, kush do të dalë i dyti?

Bilall Kasami apo Ziadin Sela? Kjo është pikëpyetja se cili do të dalë i dyti pas fitores bindëse të Ali Ahmetit dhe BDI-së. Bilall Kasami po mundohet me gjitha forcat që ta fitojë Tetovën duke bërë pakt edhe me kundërshtarët më të fortë ndërsa nga ana tjetër Ziadin Sela për ta shpëtuar veten nga dështimi më i madh ndonjëherë nuk po lë parti pa ju ulur në tavolinë.

Sela-Gashi-Mickoski, Koalicioni i cili nuk pati sukses dhe megjithatë ende vazhdojnë të krenohen. 30.000 vota të humbura nga ky koalicion i cili sot po mundohet që nëpërmjet Lëvizjes Besa ta fitojnë BDI-në.

Sovrani e dha votën duke e bërë BDI-në partinë fituese absolute në RMV. Me gjithsej 126.000 vota të grumbulluara BDI është e para dhe e padiskutueshme në kampin shqiptar.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...