-6.2 C
Skopje

Euronews Albania – Taravarit: Thonit se BDI do shkojë në histori, ajo triumfon sërish bindshëm ndaj jush

Në emisionin “Balkan Talks” në intervistën e realizuar me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës për Shqiptarët dhe kandidatit për kryetar të komunës së Gostivarit Arben Taravari, gazetari Franko Egro ia ka kujtuar Taravarit fjalët e fushatës për shkuarjen e BDI-së dhe realiteti komplet ndryshe me BDI-në që ka fituar më shumë deputetë se më parë në zgjedhjet e fundit parlamentare.

“Vetëm një vit më parë në fushatën tuaj, Ju u shprehët se thuajse BDI jo vetëm që nuk ekziston, por edhe do i përkasë historisë dhe ajo jo vetëm që nuk i përket historisë por doli triumfatore duke siguruar më shumë deputetë se katër vite më parë.” – i është drejtuar Franko Egro, Arben Taravarit.

TË FUNDIT

RMV me Qeveri të re / Kovaçevski kryeministër, Grubi zëvendëskryeministër i parë

Në KUvendin e Maqedonisë së Verut është zgjedhur Qeveria e re. Nga gjithsej 118 deputetë të pranishëm në sallë, kanë votuar 108. Prej tyre 62...

Arbër Ademi replikë Ziadin Selës: Nuk mund ta mposhtni Ali Ahmetin, jeni humbës në çdo cikël zgjedhor

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi ka replikuar kundër Ziadin Selës duke i thënë se ai duhet të kërkojë përgjegjësi për dështimin...

Vjollca Ademi replikë Ilire Dautit: A ndjeheni mirë që partneri juaj Apasievi nuk ju lejon të flisni shqip?

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi: BDI gjithmonë punon në përmirësimin e pozitës së gruas

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet...

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota mbetët me 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetarëve dhe largimin e përditshëm...