9.8 C
Skopje

As Sela e as Taravari nuk japin pergjegjesi per humbjen e 31.000 votave

Në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale të 17 Tetorit, Aleanca për Shqiptarët në koalicion me Alternativën pësuan humbje prej 31.000 votave në krahasim me zgjedhjet e fundit parlamentare.

Për këtë dështim të rradhës, as kreu i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela, as sekretari i përgjithshëm i saj Arben Taravari nuk e kanë parë të arsyeshme të japin dorëheqje dhe të mbajnë përgjegjësi para qytetarëve dhe strukturave partiake që ato udhëheqin.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...