9.8 C
Skopje

Alternativa e zevendëson Besën në Qeveri

Ditëve të fundit po përflitet për një hyrje-dalje nga Qeveria e RMV-s. Kanë mbetur edhe 3 ditë deri në përfundim të zgjedhjeve lokale për t’u parë se kush do të jetë fituesi dhe humbësi më i madh i këtij cikli zgjedhor.

Alternativa me shumë gjasë do të jetë pjesë e Qeverisë për të përforcuar edhe më tepër koalicionin Qeveritar. Dështimi i madh me koalicionin ASH dhe VMRO ka bërë që Afrim Gashi dhe ta shqyrtojë ofertën dhe në fund ta pranojë për t’u bërë pjesë e Qeverisë e cila me shumë gjasë do të vazhdojë deri në fund të mandatit në vitin 2024.

Nuk i mbetet gjë tjetër Alternativës dhe Lëvizjes Besa përveç se të ndryshojnë vendet e tyre. Njëra të futet dhe tjetra të del nga Qeveria. Pikëpyetja e vetme është se cilën ministri apo drejtori do ta udhëheq Alternativa e Afrim Gashit.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Përgjithmonë në zemrat tona miku jonë i madh (Foto)

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së dytë botërore, Senatori Bob Dole. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në Facebook...

AlternAtivA: Kuvendi Qendror i Alternativës vendosi që partia t’i bashkohet qeverisë

Sonte u mbajt mbledhja Kuvendit Qendror të Alternativës. Para fillimit të mbledhjes, kryetari Afrim Gashi edhe një herë i kujtoi 45 viktimat e tragjedisë...

Grubi: I paharruar përjetë kujtimi për bashkëqytetarët tanë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dha marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, sot ka qenë i pranishëm për t'i dhënë lamtumirën e...

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte sot i pranishëm në aeroportin e Shkupit për t'iu dhënë lamtumirën e fundit bashkëqytetarëve të...

Zanetti: Ai meriton gjithçka

Zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, në intervistën e tij për ESPN , foli edhe për momentin kur Messi u afrua fuqishëm nga Nerazzurrët. “Jam...